Dermapen işlemi nedir?

Dermapen uygulaması genişlemiş gözeneklerde ince çizgilerde ağız etrafında sigara çizgileri gibi yaşlanma etkileri belirgin olan bölgelerde azaltmak ve cildi daha pürüzsüz görünümünü sağlayan günümüz teknolojinde her gün estetik anlamında yenilenen cilt bakım tedavilerinde en çok talep isteyen tercih edilen dermapen tedavisidir. Batman dermapen işlemini cilt gençleştirme dışında akne, lekelerde çatlaklarda görünümünü azaltarak ve cildin üst tabakası olan epiderminse zarar vermeden güvenli uygulama olarak insanların hizmetine sunmaktayız.  Derinin üzerinden hız ve dik gezdirilerek sayısız mikro kanalcıklar açılarak cilde uygun serumler sürülerek açılan o küçük kanalardan cildin orta tabakasına hızlı bir şekil nüfusunu sağlayarak kolejen üretimine başlayarak dokunun hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayarak cilt yenileme gerçekleştirir.

 Dermapen uygulamanın cilt üzerindeki etkileri?

Dermapen saçlı bölgeye deri yüz boyun vücut bölgelerinde kullanılır. İşlem süresi uygulama yapılan bölgeye göre değişir işlem yapılan bölge kolejen hücre üretimine başlar. Uygulama yapılan bölgedeki doku kaybı hızlı bir şekilde iyileşme sağlar. Cildin üzerinde mikro kanalcıklar açılarak ve cilde bunu algılar hasar varmış gibi cildin iyileşme mekanizması devreye girerek kolejen hücre üretimine başlayarak cilt yenileme başlar. Bu uygulama hem erkeklerde hem bayanlarda sonuçlar memnun edici olmuştur. dermapen uygulaması derinin üzerinde çok hasar vermediği için kişi normal sosyal hayatına olumsuz etkilemez.

Saç dökülmelerin nedenleri?

Saç dökülmelerinin birçok nedeni kolaylıkla görebiliyoruz. Kansızlık, demir ek sıklığı, stres, beslenme bozuklukları ve bunun dışında en sık karşılaştığımız genetik yatkınlığı erkek tipi saç dökülmeleri bu tip durumlarda son zamanlarda en çok gördüğümüz olumlu sonuçlar elde ettiğimiz tedavi yöntemi prp tedavisidir.

Prp saçlı bölgeye uygulamasının aşamaları?

Prp tedavisi saçlı deriye uygulayacağımızda hastada kan alınır merkezkaç cihazından geçirerek bizim için faydalı olan kısmı trombositlerde zengin olan kısmı ayrıştırılır trompetisin zengin kısmında saçlarımızı besleyebileceği büyüme faktörleri içerdiğinden bu kısmı saçlı deriye belli aralıklarla küçük iğnelerle enjekte ediliyor. Buradaki amaç hem saç dökülmelerini durdurmak hem de yeni saç oluşumunu tetiklemektir. Saçlı deri tedavisinde prp uyguladığımızda 3 ile 6 seans arasında uygulanır. Ayda bir kez uygulanır. Küçük iğnelerle yapıldığı için hastada çok ağrı his edilmiyor. Ve görünümde herhangi bir iz yapmadığı için rahatlıkla işine devam edebiliyor. Saçlı deriye uyguladığımız prp tedavisi her yaşta ve her sebepten oluşan saç dökülmesine yapılan tedavi yöntemidir. Hiçbir yan etkisi olmadığından güvenle yapılan bir tedavidir. Larissa güzellik merkezimizde prp tedavimiz hizmet steril bir ortamda hizmet uygulanabilmekte.


Leave a Reply