DERMAPEN
Batmanda Dermapen cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden soymadan tahriş etmeden uygulanan bir cilt bakım yöntemidir. Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak yaptığımız araştırmalarda
Dermapen uygulamasına dünya tarihinde ilk olarak eski Çin tarihinde Çin prenseslerine uygulanmış iğneler ve farklı delici maddelerle cilt üzerinde oluşturulan yaralar şeklinde uygulanan bir cilt yenileme işlemi olarak görüyoruz. Dermapen deri üzerinde yapılan tahribat olarak ortaya çıkmış gelişen teknoloji ile birlikte bu sistem de değişim göstermiş ve günümüzde dermapen işlemi mikro iğnelerle yapılmaya başlanmıştır.
Dermapen işlemi ciltte hücre yenilenmesini, cilt renk tonu eşitsizliği, su dengesini, yaşlılık lekelerinin yoğunluğunu azaltmasının yanında cilde parlaklık kazandırır. Cildi besler ve nemlendirir. Siyah noktalarının giderilme sürecinizde hızlandırır. Gerek cilt gerek diğer hastalıkların tedavisinde tüm dünyada etkinliği defalarca ispatlanmış akupunktur tedavilerinde kullanılan iğneler insanlar için umut olmuştur.
Cildimize doğru ve düzenli olarak bakım gerçekleştirmek bizleri erken yaşlılığından koruyucu aktır. Dış görünüşümüzde en önemli öğe olan cildimizi korumak bakımını yapmak yenilenmesini ve onarımını sağlamak adına düzenli aralıklarla belirli bakım çizelgesinden geçilmeli ve bireyler cilt bakımlarına gereken hassasiyeti göstermelidirler. Genişlemiş gözenekler ince çizgi ve kırışıklıklar ağız etrafındaki sigara çizgileri gibi yaşlanma bulgularının belirtilerini azaltmak cildi sıkılaştırma ve dinç bir görünüm elde etmek için tercih edilen en sağlıklı yöntemdir. Saç kaybı ve kellik tedavisinde hasar görmüş ciltlerin tedavisinde akne ve oluşturduğu izlerinin tedavisinde
Yaşlanmayı durdurmak imkânsız ancak olumsuz etkilerini yavaşlatmak kimi zaman gidermek mümkün bu anlamda cildin genç kalması üzerinde çok çalışılan konulardan biri bu çalışmaların başarılı sonuçları arasında yer alıyor. Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deforme gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır.
Trombositler vücudumuzdaki hasar görmüş dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gerekli olan büyüme faktörlerini yapısında barındıran kan bileşenleridir. Dokularda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız trombositleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır.
batmanda Prp uygulamasının amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile birlikte taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda trombositi verebilmektir. Bu sebeple hasar görmüş dokuların onarımıda hızlı güçlü bir şekilde daha çabuk sonuçlanır. Çünkü prp ile elde edilen trombositlerin yoğunluğu kandakinden yaklaşık 4 kat daha fazladır.

Tags:

Leave a Reply