Dermapen nedir?

Batmanda dermepen işlemi yapan Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezinde uyguladığımız dermapen işlemi ile ciltte hasara uğramış dokular ciltte yeniden aktif olur ve hızla onarılır uygulamadan önce cilt bir güzel arınık edilir steril bir şekilde uygulanmaya başlanır. Yapılacak olan uygulamada epidermal cihaz başlığında bulunan birden fazla iğneleri sayesinde cilte mikro kanallar açılır. Titreşimli ve otomatik başlık sayesinde ağrı hissi azaltırken serumlarını emilim miktarı hızlanır dermapen tedavisi daha etkili bir hal almış olur uygulanan bölgede cilte doku kaybı onarılır lif proteini üretimi sayesinde ciltte hasara uğramış dokular yeniden harekete geçmeye başlar cilte doku oluşumu devam ederken ciltte iyileşme kısa sürede tamamlanır dermapen tedavisi kanamasız cilt yapısına ve problemlerine bağlı olarak seans  2-6 olarak yapılmaktadır yılda bir defa olarak yapılması gereken bir medikal işlemdir Dermapen uygulaması 45 dakika veya 1 saatte bitebilir. Uygulama yapılan bölge doku onarımı başlar,  yeni doku üretmeye başlarlar. Hem kadınlar hem de erkekler için sonucu memnun eden bir uygulamadır.

 

 

DERMAPEN UYGULANACAK BÖLGELER

*el ve yüz boyun

*akne
*leke
*çatlak
*selülit
*vücutta doku kaybı olan bölgelere uygulanabilir

*gözenekler
*cilt yenileme

*güneş lekeleri

*cilt sıkılaştırma

*ince çizgilerin giderilmesi

*çatlak tedavisi


DERMAPEN TEK BAŞINA UYGULANMASI ETKİLİMİDR?

Batman dermapen işlemi yapan Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak dermaepen uygulaması Tek başına etkili olabildiğince; peeling ajanları ve büyüme serumları, ilaçlar ve prp ile beraberinde uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Dermapen ile prp ile yapıldığında çok daha iyi sonuçlara varılır kanımızda alınan canlı hücreler vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gerekli olan “büyüme faktörlerini” yapısında barındıran kan bileşenleridir Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız canlı hücrelere bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır, PRP uygulamasının amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda canlı hücreler verebilmektir. Böylece hasarlı dokunun onarımı da hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır, çünkü PRP ile elde edilen canlı hücreler yoğunluğu kandakinden 5 kat daha fazladır.

DERMAPEN TEDAVASİNDEN SONRA

Batman  dermapen işlemi yapan Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezinde işlemden sonra ciltte pembeleşme, kızarıklık, hafif kanama görülür ve yanma hissi olur Bu komplikasyonlar doğaldır, beklenen ve istenen bir etkidir. Oluşan bu etkiler yaklaşık 6 saat içerisinde azalacaktır ve 1-2 gün içerisinde bu semptomlar ortadan yok olur.  Sonrasında ise güneşten korunmalı, yüksek faktörlü güneş kremleriyle cildimizi dış etkenlerden korumamız gerekmektedir. İki gün boyunca aşırı spor, sıcak duş, sauna, hamam solaryum uygulamasından kaçınılmalı, havuza girilmemelidir.

 


Leave a Reply