Gençlik (Dermapen) Aşısı

Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde dermapen halkmarasında bilinen adıyla gençlik aşısı işlemi yapılmaktadır. Dermapen batmanda gençlik aşısını kısaca tanımlayacak olursak dermapen (gençlik) aşısı; cildimizin ihtiyacı olan, nem kapasitesini arttırmak için yapılan vücudun çeşitli sebeplerle üretimini yavaşlattığı bası asit ve mineralleri cilde enjekte etme işlemidir. Dermapen (gençlik) aşısı yapmadaki amacımız, cildin ihtiyaç duyduğu nem miktarını arttırarak, daha canlı görünmesini sağlamaktır. Ayrıca yapılan bu işlemle birlikte cilde kaybolan esnekliği geri kazandırılır. Cilt daha genç, taze ve canlı görünüm kazanır.

Cildin ihtiyaç duyduğu minareller; enjeksiyon işlemi ile ya da dermapen işlemi ile cilt altına yedirilir. Bu cilt altına enjekte edilen maddelerden en yenisi somon balığı DNA’sıdır. Somon DNA somon balıklarından elde edilen ve içerisinde birtakım aminoasitlerin olduğu mezoterapi ürünüdür. Bunların enjeksiyonu sayesinde zamanla cilt dokumuzda eksilen minarellerin tekrar enjeksiyon işlemi ile cilt konusuna konulması amaçlanır. Aynı zamanda cilt altındaki bağdokusunu aktive ederek kollajen salınımı artar ve cildin daha elastik, daha canlı görünmesini sağlar.

Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak yaptığımız gençlik aşısının güzel yanlarından bir tanesi de güneşin zararlı etkilerinden korumasıdır. Merkezimizde gençlik aşısı genellikle yüze yaptığımız bir uygulama olan gençlik aşısı el bölgesine de yapılabilir.

Nasıl Yapılır?

Gençlik aşısı Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde enjeksiyonla ve dermapen ya da dermaroller dediğimiz malzemelerle yapılmaktadır. Dermapen, ucunda mikro iğneler olan ve motor gücüyle çalışan bir cihazdır. Ciltte küçük kesiler açarak kesi yerlerinden uygulanan serum ürünün emilimini sağlar. Amaç serumun cilt altına en iyi şekilde yedirilmesi olduğu için dermapen ve dermaroller’da çok sayıda iğne olması bize bu konuda çok avantaj sağlıyor. Dermaroller’ın dermapen’den farkı elektrik gücüyle çalışıyor olmasıdır.

Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde işlemden önce cilt dezenfekte edilir. Dermapen uygulanacak bölgeye anestezik kremler uygulanarak bölgenin sakinleşmesi sağlanır. Kremin nüfus etmesi için yaklaşık 20-30 dakika beklenir. Biz uygulamayı yaparken hem enjeksiyon hem de dermapen kullanmayı tercih ediyoruz.  Merkezimizde dermapen gençlik aşısı işlemi on – on beş dakika süren bir işlemdir.


Leave a Reply