DERMAPEN NEDİR?

Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezinde uyguladığımız batmanda profesyonel cilt yenileme sistemi seçilen dermapen derinliği ayarlanabilen çok iğneyle saniyede 100 vuruşa kadar giden ciddi bir cilt uyarımıdır. Küçük motoru sayesinde çok hızlı bir şekilde içeridışarı hareket eden ince iğneleri ile uygulama bölgesinde tedavi imkânı sağlar. Saniyede 1300 mikro kanal açabilir. Kendi başına kuru olarak kullanıldığında bile sadece makine ciltte oldukça iyi bir düzelme sağlar. Cilt tipine ve ihtiyacına bağlı olarak yetişkin, ergin bireylerde aynı zamanda yaşlılarda da uygulanabilen bir tedavi sistemidir.

Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde uyguladığımız dermapen işlemlerinde amacımız gelişmiş gözenekleri küçültme, çatlakları azaltma, akne skarları ve yaraları iyileştirme, kırışıklık ve ince çizgileri azaltmada, cilt sıkılaştırma, toparlama ve cilt gençleştirmede, leke tedavilerinde birde alopsi tedavisinde uyguladığımız dermapen işlemi cildin dermis tabakasını tedavi eder.

Cildimiz 3 tabakadan oluşur; epidermis, dermis, hipodermis olmak üzere cilt yüzeyinden dermis tabakasına doğru dermapen işleminde mikro iğneler ile açılan kanallara cildin ihtiyacına yönelik serumları kanallar vasıtasıyla dermis tabakasına uygulanır. Dokuları hızla onarmada etkili olan dermapen işleminin uygulama süresi yaklaşık 1 saat sürer.

Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde hem erkek hem de kadınlarda başarılı sonuçlar aldığımız bu işlem her iki taraf içinde sonucu çok memnun edici bir uygulamadır. 2 ile 6 seans arasında istenen sonuç elde edilebilir. Tüm deri tipleri için uygundur, ayrıca yaz aylarında dahi rahatlıkla uygulanan bir tedavidir. Kişiye uygulanan dermapen işleminin ardından hafif bir kızarıklık dışında kişi ertesi gün sosyal yaşantısına aynı şekilde devam edebilir, iyileşme süreci içeriği dolayısıyla çok kısadır. Batmanda Dermapen işlemi sadece yüz bölgesinde değil boyun, kol gibi bölgelerde de uygulanabilen bir işlemdir. Dermapen işlemi sonrası ciltte hassasiyet yaratmayacak bağışıklık sistemini zorlamayacak içerikli, temizleme ve tonik kullanmak deriyi rahat tutacaktır. Ayrıca bu tip cilt yenileyici tedavileri sonrasında cilt hassasiyeti ve lekelenme riskine karşı günde 3 saatte bir güneşin zararlı ışınlarına karşı yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu krem kullanılması ihmal edilmemelidir. Dermapen sonrasında kabuklanma olmaz oluşan kızarıklıklar ise en az 48 saat içerisinde kaybolur. Dermapen sonrası ilk birkaç saat dışında duş almakta hiçbir sakınca görülmemektedir.

Tags:

Leave a Reply