DERMAROLLER NEDİR?

DERMAROLLER NEDİR?
Dermaroller silindir şeklinde ve üzerinde iki yüz adet titanyum malzemeden yapılmış mikro iğneler bulunan bir alettir. İşlem silindir şeklindeki aletin cilt yüzeyinde gezdirilerek cildi uyarmak için yapılır. Dermaroller işlemi ise o mikro iğneler yardımıyla ciltte ve cilt altında açılan mikro kanallar sayesinde cildin kendine gelmesi ve yenilenmesi sağlanır. Ciltte açılan mikro kanallar ciltte yara olarak algılanır. Yara olarak algılanan bu mikro kanallar cildin salgıladığı yapıcı maddeler sayesinde tekrardan yapılandırılır. Bu da cilde dolgunluk ve hacim veren kollajen ve elastin liflerin üretimini arttırır.
Dermaroller işlemi sırasında kullanılan serumlar da cildin yapılandırılmasında büyük rol oynar. Serumun içinde bulunan protein ve mineraller cildin yenilenmesi, gençleşmesi ve izlerin gitmesi için büyük rol oynar.
Dermaroller işlemi cildi yakmadan, soymadan ve sağlam olan dokulara zarar vermeden yapılan uyaran yapıcı maddeleri uyarma tedavisidir. Her cilt tipine uygulanabilir. Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Aynı zamanda her mevsim uygulanabilir.
Larissa Güzellik Merkezinde uyguladığımız Dermaroller işlemi cildin yapısına ve durumuna göre seans sayısı değişir. Uygulama 30 ila 60 dakika arasında sürer. Seans aralıkları ise 2 ve 4 hafta arasındadır.
Dermaroller tedavisininin faydaları şu şekilde sıralanabilir;
Gözaltı morluklarında ve gözaltı torbalarında, ciltteki lekelerin giderilmesinde, cilt çatlaklarında, ince çizgi ve cilt kırışıklıklarında, genişlemiş gözeneklerin giderilmesinde son derece etkilidir.
Ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılmasını ve yerine yeni hücrelerin gelmesini sağlar.
Kan dolaşımını arttırdığı için uygulanan bölgeyi canlı tutar.
Dermaroller tedavisi acılı mıdır diye soranlar için öncesinde anestezik krem kullanılabilir. Kullanılan kremden dolayı hissedilen ağrı azaltılır. İşlem sırasında küçük kanamalar olabilir.
Dermaroller işlemi bittikten sonra ebetteki ciltte kızarıklık olacaktır. Kızarıklık kalıcı değil geçicidir. İşlemden en az 1 saat sonra nemlendirici sürülür. Mümkünse güneşe çıkılmamalıdır. Çıkılacaksa da mutlaka yüksek faktörlü bir güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. Saunaya kesinlikle gidilmemelidir.

Tags:

Leave a Reply