DERMAPEN UYGULAMASI

Dermapen bir cilt yenileme tedavisidir, cerrahi bir yöntem değildir, güzellik uzmanlarının güzellik salonlarında yaptığı bir tedavi yöntemidir. Batmanda Dermapen tedavisi yapan Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi Dermapenin cilt problemine göre tedavisi seans tekrarlanması cilde göre değişiklik gösterir.

Dermapen nedir? Cildin epidermise zarar vermeden ağrısız çok hızlı çalışan çok sayıda birden fazla mikro iğneler, cildin üzerinde minik kanallar açarak, açılan kanallar sayesinde cilde sürülen özel serum ve özel solüsyonlarla hızlı bir şekilde emilimini sağlayarak cildin orta tabakasına iletmesini sağlar. Cildin tekrar toparlanma süresini hızlandırır işlem sonrasında sakinleştirici peptit maskeyle cildin rahatlaması sağlanır. Cilt üzerinde küçük mikro kanallar açılınca cilt hasar varmış gibi algılar ve cildin korunma mekanizmaları devreye girerek kolejen hücre üretimine başlar bu süreçte cildin yenilenmesi başlatılır. Cildi canlandırır derinin kalitesini artırarak yüz bölgesinde görünen kılcal damar görünümünü azaltır. Uygulama çok kontrollü bir şekilde yapılır cildin problemine göre derinin yapısına ve bölgeye göre iğne mm ayarlanarak işlem yapılır.

Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak Batmanda Dermapen tedavisini yüz bölgesi dışında saç, el, boyun ve vücutta doku kaybı olan bölgelere de uygulamaktayız. Dermapen genellikle gözenek sıkıştırılmasında ve güneşten hasar görmüş ciltlerde, cilt elasyetini güçlendirmede çok başarılı bir yöntem haline gelmiştir. Ergenlik döneminde çıkan sivilce izlerinde sivilcenin verdiği çukurluklarda bile derinin iyileşmesini onarımını sağlar ve yeni doku oluşturmasını sağlar. İşlem sonrası yüzde şişkinlik ve kızarıklık ve ciltte yanma gerilme hissi oluşur bu beklenen bir durumdur.  Yanma hissi 2 saat sonra geçer ve 3 gün içeresinde cilt yenilenmiş bir şekilde işlem öncesindekinden daha canlı, daha parlak bir görünüm kazanır.

Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak Batmanda Dermapen tedavisini sonrası hastalarımıza işlem sonrasında sadece 24 saat işlem yapılan bölgede sıcak su ile temaslarının olmamasını ve en az 30 faktör güneş koruyucu krem ile korunmalarını öneriyoruz. Dermapen uygulaması cildin problemine göre 10 veya 15 gün aralıklarla 6 – 8 seans olarak tekrarlanır. Dermapen uygulaması cildinde aktif sivilceleri olan ve cildi alerjik yapıya sahip olanlara önerilmez ve emziren annelere dermapen işlemi yapılmaz. Uygulama alanında siğil, benler üzerine, enfeksiyonlu ve açık yaraya yapılmamalıdır.

 

Tags:

Leave a Reply