DERMAPEN NEDİR

DERMAPEN NEDİR

Larissa Güzellik Merkezi olarak yapmış olduğumuz Batmana da Dermapen işlemini, vücudun elastin ve kollajen stimülasyonu yoluyla cildin yeniden üretilmesi ve onarılması için doğal yeteneğini artırarak, cildin görünümünü iyileştiren elektif dermatoloji prosedürüdür.

Ne Dermapen faydaları

Bu tedavi kırışıklıkları, ince çizgileri, akne izlerini, cerrahi yara izi izlerini ve çatlakları azaltmak için çalışır. Dövme kaldırma Dermapen’in başka bir tedavi uygulamasıdır. Dermapen, yara iyileşmesini uyarabilir çünkü tedavi sürecinin bir parçası olarak cildi sıkılaştırır ve canlandırır.

Batmana da Dermapen Cerrahi ve akne skarlasma dâhil olmak üzere skarlar – Dermapen tedavisi fibröz skar dokusunu keser ve yeni doku büyümesini uyarır, yara izlerinin görünümünü iyileştirir. Yanık ve yara iyileşmesi – Dermapen, ısı, elektrik, kimyasallar, ışık, radyasyon veya sürtünme nedeniyle oluşan yaralanmaları tedavi etmek için kullanılır ve izlerin görünümünü iyileştirir.Streç işaretleri – Bunlar, cilt için renksiz bir renk tonuyla sonuçlanan izlerdir. Dermapen gerilme izlerini azaltır ve yok eder. İyileştirmek için beş ila altı seans gereklidir.

 

DERMAPEN KİM YAPTIRABİLİR

Larissa Güzellik Merkezi olarak yapmış olduğumuz Batmana da Dermapen işleminin etkinliği cilt tonlarında veya cilt tiplerinde oldukça eşittir. Dermapen prosedürlerinden sonra tedavi bölgesinde post-inflamatuar hiper pigmentasyon (PIH) veya artmış cilt tonu bildirilmemiştir. Asya, Akdeniz ve Afrika kökenli Amerikan cilt tonları da dahil olmak üzere daha koyu ciltlerde kullanım için güvenlidir. Dermapen, ciltte iyileşme sürecini tetiklemek için tasarlanmıştır. Vücut, Dermapen mikro hasarını epidermise ve dermise bir hasar olarak algılar ve yanıt olarak kollajen ve elastin üretimi yoluyla doğal iyileşmeyi tetikler. Dermapen O cerrahi mikro iğnenin daha derin nüfuz etmesine izin veren, diğeri “sığ” ve diğeri olan iki tip Dermapen vardır. Daha sığ tip, önce cildin uyuşmasını gerektirmez. Daha derin tip bir tedavi öncesi topikal anestezik kreminin uygulanmasını gerektirir.

Dermapen elde tutulan cihaz, büyük keçeli uçlu bir işaretleyicinin boyutudur. Bireysel kullanım için steril, tek kullanımlık bir ucu olan yeniden kullanılabilir bir cihazdır. Uçta cildin mikro-yaralanmaları oluşturmak için cildin yüzeyine taşınan 11 cerrahi çelik mikro iğnesi vardır. Dikey bir damgalama tekniği, ciltte gözenek boyutlu deliklerin oluşmasına neden olur. Tutarlı bir boyuttadırlar ve tedavi edilen cilt durumuna bağlı olarak, 2.5 mm’ye kadar derinliklerde değişebilirler.

Dermapen, vücudun doğal bir cilt iyileşme döngüsünü tamamlamasını sağlamak için her seans arasında dört hafta ile bir dizi tedavi olarak tamamlandığında en etkilidir.

 

 

 

 

Tags:

Leave a Reply